Term 1 Results

TERM 1 2016 GAMES RESULTS- KAMUSINGA

TERM 1  FINALS

BB GIRLS

3rd place playoff
TeamScoreTeamScore
Loreto36Bar Chando48

Finals

Kaya Tiwi 53Buruburu25

BB Boys

3rd place playoff
Aga Khan 44Kaoenguria62
Finals
Upper Hill 80Alliance24

RUGBY

3rd place playoff
Kakamega19Upper Hill 11

Finals

Bungoma19Sirgoi6
HOCKEY GIRLS
3rd place playoff
Misikhu0Kerugoya3

Finals

Sinyolo 1Tigoi0

HOCKEY BOYS

3rd place playoff
Narok2 (2) St. Antony's 5 (2)

TERM 1 SEMI FINAL RESULTS

HOCKEY BOYS

Semi Finals
TeamScoreTeamScore
Narok1 (0) Upper Hill 2 (0)
St. Antony's 1Kamusinga 3
Finals
Upper Hill vs Kamusinga

BB Boys

Semi Finals
Upper Hill 70Aga Khan 38
Kapenguria38Alliance40
Finals
Upper Hill vs Alliance

RUGBY

Semi Finals
Kakamega5Bungoma7
Upper Hill 12Sergoi13
Finals
Bungoma vs Sergoi

HOCKEY GIRLS

Semi Finals
Sinyolo3Misikhu0
Kerugoya0Tigoi2
Finals
Sinyolo vs Tigoi

BB GIRLS

Semi Finals
Kaya Tiwi 57Loreto13
Bar Chando 31Buruburu67
Finals
Kaya Tiwi vs Buruburu

OTHER RESULTS

HOCKEY – GIRLS

HOCKEY - GIRLS

DAY 1
TeamScoreTeamScore
Tigoi (Nzoia) 2Kapkolei (Mau)0
St. Johns (Coast) 3Sinyolo (Lake) 2
Misikhu (Nzoia) 3Gategi (Highl's) 0
Moi G. Nbi (Metro) 0Kerugoya (Aberdare) 1

Day 2
TeamScoreTeamScore
Moi G. Nbi 0Misikhu2
Kerugoya3Gategi0
Tigoi3St. Johns 1
Kapkolei1Sinyolo2
Day 3
Sinyolo2Tigoi0
Kapkolei 1St. John's 3
Gategi1Moi G. Nbi 2
Misikhu0Kerugoya1
Semis - Fri. 15th Apr
Sinyolo vs Misikhu
Kerugoya vs Tigoi

HOCKEY – BOYS

DAY 1
TeamScoreTeamScore
Kamusinga (Nzoia) 1Narok (Mau) 0
Ndurumo (Abedare) 1Maseno (Lake) 1
St. Antony's (Nzoia) 2Upper Hill (Metro) 0
St. Charles (Coast) 2Meru (Highl's) 1
Day 2
St. Antony's 1Meru 0
Upper Hill1St. Charles 1
Kamusinga3Ndurumo1
Narok2Maseno0
Day 3
Ndururumo0Narok2
Maseno 1Kamusinga0
St. Antony's 1St. Charles 0
Upper Hill 4Meru1
Semi finals - Fri 15th April
Narok vs Upper Hill
St. Antony's vs Kamusinga

RUGBY

DAY 1
TeamScoreTeamScore
Maseno (Lake) 9Kakamega (Nzoia) 17
Sergoi (Mau) 10Kangaru (Highl's) 0
Bungoma (Nzoia) 57St. George's (Coast) 6
Mangu (Aberdare) 3Upper Hill (Metro) 29
Day 2
Bungoma3Upper Hill 14
Mangu21St. Georges 6
Maseno3Kangaru3
Sergoi21Kakamega 10

BB BOYS

DAY 1
Kapsabet (Mau) 52Alliance (Aberdare) 54
Upper Hill (Metro) 88Wajir (North)9
Kangaru (Highl's)28Kapenguria (Nzoia) 56
Ksm Boys (Lake) 28Aga Khan (Coast) 32
Day 2
Aga Khan 48Kangaru39
Ksm Boys 42Kapenguria48
Wajir 33Kapsabet 75
Alliance 34Upper Hill 65

BB GIRLS

DAY 1
Kaya Tiwi (Coast) 52Buruburu (Metro) 23
Kirigara (Highl's) 34St. Brigid's (Nzoia) 54
BarChando (Lake) 37Lore to (Aberdare) 35
Moi G. Eld (Mau) 55Chief Ogle (North) 2
Day 2
Bar Chando 93Ogle2
Moi G. Eld 25Loreto35
Tiwi 63Kirigara20
BuruBuru53St. Brigid's 23
Day 3
Kaya Tiwi 49St. Brigid's 36
Kirigara22Buru Buru 60
Bar Chando 65Moi G. Eld.42
Loreto90Chief Ogle 2
Semi finals - Fri 15th Apr
Kaya Tiwi vs Loreto
Bar Chando vs Buru Buru

BB BOYS - Day 3

Kangaru37Ksm Boys 60
Kapenguria46Aga Khan 28
Kapsabet20Upper Hill 104
Alliance93Wajir15
Semi Finals - 15th Apr
Upper Hill vs Aga Khan
Kapenguria vs Alliance

RUGBY - Day 3

Kakamega32Kangaru0
Sergoi6Maseno
Bungoma8Mangu3
Upper Hill 71St. George's 3
Semi Finals - Fri 15th Apr
Kakamega vs Bungoma
Upper Hill vs Sergoi